Zajímavé odkazy


Britské listy - Město Benešov je v exekuci kvůli neposkytnutí informací žadateli

 

www.prvnizpravy.cz  - V ČR se falšují volby

 

Radniční periodika v Reportérech ČT - Česká televize dne 27.8.2012 na kanále ČT 1 odvysílala k tomuto tématu reportáž v rámci pořadu Reportéři ČT. Stav českých radničních a krajských sdělovacích prostředků je žalostný. Často slouží jako hlásná trouba regionálních politiků, kteří jsou zrovna u moci, zatímco opozice či jakýkoliv kritik si ani neškrtne. Radostnou, bezproblémovou realitu nesmí kazit škarohlídi - podobně jako před listopadem 89. Více demokratického ducha by měla do radničních periodik přinést novela tiskového zákona, která nyní leží v parlamentu. Jenže jak návrh vypadá? A přinese potřebnou změnu? Pořad můžete shlédnout zde .

 
Hydepark ČT 24 z 27.3.2012 - hostem pořadu, byl ředitel Transparency International pro ČR David Ondráčka. Tématem byla korupce, veřejné zakázky a další související otázky. TIC se m.j. zabývá též nakládáním s obecním majetkem. Počátkem března t.r. se například obrátila na OÚ Šestajovice s dotazem k prodeji obecního pozemku parc. č. 710 v k.ú. obce, který se uskutečnil v r.2008. Jejich dotaz i odpověď OÚ najdete zde (PDF ze stránek OÚ)
 
 
 
Český rozhlas 1 Radiožurnál  - v pořadu Zaostřeno na občana z 6.10.2011, který se zabýval výsledky soutěže Otevřeno x Zavřeno, uslyšíte rozhovor s Ing. M. Kořenkovou a R. Hrdlicem

Vyjádření místostarosty T. Dvořáka k umístění v soutěži OTEŘENOxZAVŘENO na stránkách www.ceskenoviny.cz 

Zprávy TV Prima z 29.9.2011 - reportáž o soutěži OTEVŘENOxZAVŘENO, rozhovor se starostou R. Hrdlicem -
http://www.iprima.cz/videoarchiv/169849/2317/all - čas 23:33 

 
Soutěž OTEVŘENO x ZAVŘENO 2011 - nominace Šestajovic
 
Radniční periodikum - informace o radničních periodikách, jak dochází k jejich zneužívání a desatero dobrého radn. periodika

Zákon č.159/2006 Sb. - zákon o střetu zájmů a registr oznámení
 
Rozsudek NSS - Nejvyšší správní soud rozhodl, že platy a odměny veřejných zaměstnanců mají být veřejnosti přístupné. Více najdete zde.
 
Desatero otevřeného úřadu - otevřený úřad neznamená jen otevírací dobu v kamenné budově v pondělí a ve středu do 17 hodin. Otevřený úřad je mnohem víc. Zde najdete vzorový návod na fungování otevřeného úřadu.
 
Svobodný přístup k informacím - publikaceDalších 106 odpovědí na vaše dotazy“ - Oldřich Kužílek
 
Práva občanů obce - publikace, kterou vydala Kancelář veřejného ochránce práv ve spolupráci s Ministerstvem vnitra
 
Tah dámou - diskusní pořad ČT 24 vysílaný dne 25.6.2011 ve 21:30. Moderátorka Nora Fridrichová si do studia pozvala politoložku Vladimíru Dvořákovou, socioložku Marcelu Linkovou a místostarostku Černošic Danielu Göttelovou. Diskuse se týkala praktik bývalého vedení Černošic vůči opozičním zastupitelům.

 
 TOPlist