Cesta časem Šestajovicemi

Pojďte si pomocí stroje času projít zábavnou formou různá období a místa v Šestajovicích.

Náš spolek vytvořil v Šestajovicích geolokační hru, která se hraje pomocí mobilní aplikace pro chytré telefony Actionbound.
Jedná se o "bojovku" s využitím moderních technologií.
Celá hra je zdarma a je vhodná pro školáky, mládež i dospělé.
Může ji hrát jednotlivec i více hráčů najednou. Pokud je vás více, můžete hru hrát společně jako tým (případně více týmů), nebo každý zvlášť na svém telefonu a závodit mezi sebou.
Pokud půjdete s dětmi, doporučujeme, aby ji absolvovali s vlastním telefonem - procvičí si tak i orientaci v mapě. 

Princip hry spočívá ve využití chytrých telefonů (smartphones), které dnes většina z vás vlastní.  Díky GPS modulu v telefonu aplikace přesně ví, kde se nacházíte, a podle toho reaguje, komunikuje a zadává úkoly. Kromě toho také měří čas hry, umí pouštět videa, zobrazovat i pořizovat fotografie, komunikovat s vámi hlasově, hodnotit vaše odpovědi na různé otázky a má ještě i spoustu dalších funkcí. To vše využívá naše hra k tomu, aby si "cestovatelé časem" užili trochu zábavy při netradiční procházce po Šestajovicích a odnesli si i nějaké nové informace z historie.

Pro spuštění hry je nutné si do chytrého telefonu (s operačním systémem Android nebo iOS) nainstalovat aplikaci Actionbound, která je zdarma ke stažení na Google Play i na APP Store - aplikace je v češtině. Po stažení hry do aplikace již není potřeba internetové připojení, vše funguje offline. Ale pokud máte mobilní internet, funguje hra i online.

Pro správné fungování je potřeba mít v telefonu zapnuté GPS! Aplikaci je také nutné povolit přístup k poloze vašeho telefonu. 

Kouzlo celé hry spočívá v tom, že dopředu nevíte, kam půjdete, ani jaké úkoly vás čekají, dokud nedorazíte na konkrétní místo. Obsah hry se aktivuje až na určeném místě, na které vás aplikace sama navede.

Plnění úkolů a postup hry sleduje a kontroluje samotná mobilní aplikace. Hráči pak dostávají body podle jejich úspěšnosti. 

Na konci hry po nahrání vašich výsledků do systému (provádí sama aplikace po připojení telefonu k internetu) se dozvíte, jak jste byli úspěšní a jaké je vaše pořadí mezi všemi dalšími hráči. Výsledky si můžete nechat poslat také do mailu.

Hra začíná na konci Šestajovic směrem na Klánovice (zobrazit na mapách). Konec je u kapličky (9.května).

Jakým způsobem hru spustit a jak pracovat s aplikací se dozvíte v tomto NÁVODU.

                                                                              Vyzkoušejte i naše další hry.

QR kód pro nahrání hry Cesta časem do aplikace Actionbound (skenujete až přímo v aplikaci viz návod)


  stažení aplikace do telefonu na Google Play                                         stažení aplikace do telefonu na APP Store

                                                                                

                           


TOPlist