Naše činnosti‎ > ‎Naše akce‎ > ‎

Šestajovická bojovka aneb Cesta za pirátským pokladem

V sobotu 15.9.2012 jsme se podruhé vydali hledat poklad pirátů, ukrytý v Šestajovicích. 

Cesta za pokladem byla jiná než minulý rok. Děti musely během ní nalézt a zapamatovat si heslo, bez kterého jim pirátka poklad nevydala. Všichni účastníci ho naštěstí úspěšně našli, takže kousek pokladu si mohl odnést každý z nich. Kromě "zlata" je čekaly hlavně dárečky od hlavního sponzora, kterým byl GLOBUS ČR. Tímto bychom mu velmi rádi poděkovali. 

 
Děti viditelně bojovka bavila, protože ji skoro všechny absolvovaly poklusem a rodiče jim jen stěží stačili. Nechybělo samozřejmě ani auto obecní policie, které dohlíželo na pořádek v průběhu akce. Stejně tak na kritických místech dohlíželi i další pořadatelé, aby byla zajištěna bezpečnost všech účastníků.
 
Cílem této akce je mimo jiné i prověřit znalosti dětí o jejich bydlišti. Zjistí, zda mají znalosti o místech, která u nás jsou. A pokud o nějakém místě nevědí, tak příště už si ho budou s jistotou pamatovat.
 

Na akci se podílely členky našeho sdružení (Ing. Kořenková, Ing. Urbánková, Ing. Voltrová a M. Komárková), a také Ing. Vaněk a P. Komárek.

 
Za rok se můžeme všichni těšit na další bojovku.
 
 
 
 
Fotky z akce najdete zde