Vidrholec 2012 – RC Offroad Challenge

V neděli 15.4.2012 se koná v klánovickém lese závod Vidrholec 2012 – RC Offroad Challenge. Jedná se o týmový závod terénních aut na vysílačku. Auta a jejich řidiči za vysílačkou musí zdolat občas náročný terén lesa a podle mapy najít kontrolní body. Pro auta v měřítku 1:10 jsou některé terénní nerovnosti těžko sjízdné a tak přijdou na řadu lana, navijáky nebo pomoc ostatních aut.

Více informací najdete na webových stránkách závodu – pkomarek.savana.cz/vidrholec , kde bude také mapa s místy v lese, která by mohla být divácky zajímavá. Zajímavý bude také určitě start (v Klánovicích na parkovišti vedle ZŠ od 11:00 hodin), kde by mohlo být vidět více modelů najednou. Zde bude také možné získat mapu závodu a mít tak přehled, kde se auta budou pohybovat.

K dnešnímu dni (6.4.) je přihlášeno již 27 aut v 8 týmech. V lese budete moct potkat Toyoty v různých verzích (např. Hilux, Land Cruiser FJ40, FJ Cruiser, Tacoma), Land Rover Defendery, Mitsubishi Pajero, Hummer H2, Jeepy, Fordy, Chevrolety a přihlášené jsou i dva náklaďáky – Liaz a Gaz 66.