Zajímavé odkazy

Britské listy - Město Benešov je v exekuci kvůli neposkytnutí informací žadateli

www.prvnizpravy.cz - V ČR se falšují volby

Radniční periodika v Reportérech ČT - Česká televize dne 27.8.2012 na kanále ČT 1 odvysílala k tomuto tématu reportáž v rámci pořadu Reportéři ČT. Stav českých radničních a krajských sdělovacích prostředků je žalostný. Často slouží jako hlásná trouba regionálních politiků, kteří jsou zrovna u moci, zatímco opozice či jakýkoliv kritik si ani neškrtne. Radostnou, bezproblémovou realitu nesmí kazit škarohlídi - podobně jako před listopadem 89. Více demokratického ducha by měla do radničních periodik přinést novela tiskového zákona, která nyní leží v parlamentu. Jenže jak návrh vypadá? A přinese potřebnou změnu? Pořad můžete shlédnout zde .

Hydepark ČT 24 z 27.3.2012 - hostem pořadu, byl ředitel Transparency International pro ČR David Ondráčka. Tématem byla korupce, veřejné zakázky a další související otázky. TIC se m.j. zabývá též nakládáním s obecním majetkem. Počátkem března t.r. se například obrátila na OÚ Šestajovice s dotazem k prodeji obecního pozemku parc. č. 710 v k.ú. obce, který se uskutečnil v r.2008. Jejich dotaz i odpověď OÚ najdete zde (PDF ze stránek OÚ)

iDNES.cz - Nový zákon krotí korupci na obcích, má ušetřit až 40 miliard ročně

iDNES.cz - Vláda chce zatrhnout zneužívání radničních novin, mění tiskový zákon

Český rozhlas 1 Radiožurnál - v pořadu Zaostřeno na občana z 6.10.2011, který se zabýval výsledky soutěže Otevřeno x Zavřeno, uslyšíte rozhovor s Ing. M. Kořenkovou a R. Hrdlicem

Vyjádření místostarosty T. Dvořáka k umístění v soutěži OTEŘENOxZAVŘENO na stránkách www.ceskenoviny.cz

Zprávy TV Prima z 29.9.2011 - reportáž o soutěži OTEVŘENOxZAVŘENO, rozhovor se starostou R. Hrdlicem -

http://www.iprima.cz/videoarchiv/169849/2317/all - čas 23:33

Šestajovice získaly hlavní cenu v soutěži OTEVŘENOxZAVŘENO

Soutěž OTEVŘENO x ZAVŘENO 2011 - nominace Šestajovic

Radniční periodikum - informace o radničních periodikách, jak dochází k jejich zneužívání a desatero dobrého radn. periodika

Zákon č.159/2006 Sb. - zákon o střetu zájmů a registr oznámení

Rozsudek NSS - Nejvyšší správní soud rozhodl, že platy a odměny veřejných zaměstnanců mají být veřejnosti přístupné. Více najdete zde.

Desatero otevřeného úřadu - otevřený úřad neznamená jen otevírací dobu v kamenné budově v pondělí a ve středu do 17 hodin. Otevřený úřad je mnohem víc. Zde najdete vzorový návod na fungování otevřeného úřadu.

Svobodný přístup k informacím - publikace „Dalších 106 odpovědí na vaše dotazy“ - Oldřich Kužílek

Práva občanů obce - publikace, kterou vydala Kancelář veřejného ochránce práv ve spolupráci s Ministerstvem vnitra

Tah dámou - diskusní pořad ČT 24 vysílaný dne 25.6.2011 ve 21:30. Moderátorka Nora Fridrichová si do studia pozvala politoložku Vladimíru Dvořákovou, socioložku Marcelu Linkovou a místostarostku Černošic Danielu Göttelovou. Diskuse se týkala praktik bývalého vedení Černošic vůči opozičním zastupitelům.

TOPlist