Cesta časem Šestajovicemi

Pojďte si pomocí stroje času projít zábavnou formou různá období a místa v Šestajovicích.

Náš spolek vytvořil v Šestajovicích geolokační hru, která se hraje pomocí mobilní aplikace pro chytré telefony Actionbound.

Jedná se o "bojovku" s využitím moderních technologií.

Celá hra je zdarma a je vhodná pro školáky, mládež i dospělé.

Může ji hrát jednotlivec i více hráčů najednou. Pokud je vás více, můžete hru hrát společně jako tým (případně více týmů), nebo každý zvlášť na svém telefonu a závodit mezi sebou.

Pokud půjdete s dětmi, doporučujeme, aby ji absolvovali s vlastním telefonem - procvičí si tak i orientaci v mapě.


Princip hry spočívá ve využití chytrých telefonů (smartphones), které dnes většina z vás vlastní. Díky GPS modulu v telefonu aplikace přesně ví, kde se nacházíte, a podle toho reaguje, komunikuje a zadává úkoly. Kromě toho také měří čas hry, umí pouštět videa, zobrazovat i pořizovat fotografie, komunikovat s vámi hlasově, hodnotit vaše odpovědi na různé otázky a má ještě i spoustu dalších funkcí. To vše využívá naše hra k tomu, aby si "cestovatelé časem" užili trochu zábavy při netradiční procházce po Šestajovicích a odnesli si i nějaké nové informace z historie.

Pro spuštění hry je nutné si do chytrého telefonu (s operačním systémem Android nebo iOS) nainstalovat aplikaci Actionbound, která je zdarma ke stažení na Google Play i na APP Store - aplikace je v češtině. Po stažení hry do aplikace již není potřeba internetové připojení, vše funguje offline. Ale pokud máte mobilní internet, funguje hra i online.

Kouzlo celé hry spočívá v tom, že dopředu nevíte, kam půjdete, ani jaké úkoly vás čekají, dokud nedorazíte na konkrétní místo. Obsah hry se aktivuje až na určeném místě, na které vás aplikace sama navede.

Plnění úkolů a postup hry sleduje a kontroluje samotná mobilní aplikace. Hráči pak dostávají body podle jejich úspěšnosti.

Na konci hry po nahrání vašich výsledků do systému (provádí sama aplikace po připojení telefonu k internetu) se dozvíte, jak jste byli úspěšní a jaké je vaše pořadí mezi všemi dalšími hráči. Výsledky si můžete nechat poslat také do mailu.

Hra začíná na konci Šestajovic směrem na Klánovice, ale je možné ji spustit již doma a hra vás sama navede na svůj začátek.

Jakým způsobem hru spustit a jak pracovat s aplikací se dozvíte v tomto NÁVODU.


Vyzkoušejte i naše další hry.


QR kód pro nahrání hry Cesta časem do aplikace Actionbound (skenujete až přímo v aplikaci viz návod)

QR kód pro stažení aplikace na Google Play QR kód pro stažení aplikace na APP Store