Šestajovická šifrovačka


V Šestajovicích chybí jakákoliv inteligentní zábava, kde by nebyly důležité pouze svaly, ale především to, co máte v hlavě. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli zde vytvořit šifrovací hru.

V naší šifrovačce si zkusíte rozluštit různé druhy rekreačních šifer, ale také se dozvíte i něco z historie a budoucnosti šifrování. Díky systému nápověd mohou do cíle dojít všichni, takže je tato hra vhodná i pro začátečníky, kteří nemají se šifrováním žádné zkušenosti. Ale jen ti nejzkušenější to zvládnou bez nápověd.


Celá hra je zdarma a je vhodná pro 2-5 členné týmy. Je určená především pro dospělé, ale děti cca od 10ti let se také zvládnou zapojit do dílčího řešení úkolů. Hru můžete absolvovat jako jeden tým nebo pokud je vás více, můžete vytvořit více týmů a soutěžit mezi sebou.

S baterkami lze šifrovačku absolvovat i jako noční bojovku.

Pro spuštění hry je nutné si do chytrého telefonu (s operačním systémem Android nebo iOS) nainstalovat aplikaci Actionbound, která je zdarma ke stažení na Google Play i na APP Store - aplikace je v češtině. Po stažení hry již není potřeba internetové připojení, vše funguje offline. Ale pokud máte mobilní internet, funguje hra i online.

Návod, jak aplikaci používat, najdete zde.

Hra začíná před Obecním úřadem Šestajovice (Husova 60). Pro její správné fungování je potřeba mít v telefonu zapnuté GPS! Aplikaci je také nutné povolit přístup k poloze vašeho telefonu. Díky tomu hra přesně ví, kde se nacházíte, a podle toho reaguje a zadává úkoly. Zároveň vám také měří celkový čas hry a počítá získané body. Na další stanoviště vás aplikace sama navede. Celá šifrovačka vám bude trvat cca 2 hodiny a více (podle schopností).

Pomůcky: sebou potřebujete herní brožuru (stačí černobíle vytištěná), propisku a nůžky

Herní brožura

Vyzkoušejte i naše další hry.


QR kód pro stažení aplikace na Google Play QR kód pro stažení aplikace na APP Store