Po stopách českých vynálezů

Vytvořili jsme pro vás v této nelehké době po Šestajovicích stezku "Po stopách českých vynálezů", aby bylo možné jít i za nějakým dalším novým cílem. V Šestajovicích toho jinak moc nemáme. I během "obyčejné" procházky se můžete dozvědět něco zajímavého, prověřit své znalosti, získat nové nebo si rozšířit ty stávající. Třeba objevíte i něco zajímavého, co jste ještě nevěděli.

Dozvíte se, že leckterý český vynálezce to neměl jednoduché a mnozí se za svého života nedočkali uznání, i když se jejich vynálezy následně používaly po celém světě.


Vhodné pro školáky (cca od 8 let), mládež i dospělé.

Trasa začíná i končí před Obecním úřadem Šestajovice (Husova 60), měří 4 km, ale počítejte s časem 1,5 - 2 hodiny.

Můžete si však trasu rozdělit na dvě části a pokračovat jiný den viz návod níže. Cca polovina trasy je v ulici Větrná (stanovitě "Kontaktní čočky"), pokračování potom v ulici Slunečná.


Trasu si můžete individuálně projít kdykoliv. Pokud půjdete s dětmi, doporučujeme, aby ji absolvovali s vlastním telefonem - procvičí si tak i orientaci v mapě.


Pro spuštění trasy je nutné si do chytrého telefonu (s operačním systémem Android nebo iOS) nainstalovat aplikaci Actionbound, která je zdarma ke stažení na Google Play i na APP Store - aplikace je v češtině.

Pro její správné fungování je potřeba mít v telefonu zapnuté GPS! Aplikaci je také nutné povolit přístup k poloze vašeho telefonu.

Po stažení trasy do aplikace již není potřeba internetové připojení, vše funguje offline. Ale pokud máte mobilní internet, funguje hra i online.


Návod, jak aplikaci používat, najdete zde.Vyzkoušejte i naše další hry.

QR kód pro nahrání stezky do aplikace Actionbound (skenujete až přímo v aplikaci viz návod)