Komenského ulice a okolí

Obrátili se na nás obyvatelé z Komenského ulice a blízkého okolí, abychom se pokusili zviditelnit dlouhodobý problém, který v této lokalitě mají, a o který obecní úřad nejeví zájem. Přesvědčili jsme se, že tato část Šestajovic patří mezi nejvíce znečištěné a dle sdělení místních občanů zde nikdo (technické služby) moc neuklízí.

Zde je názor jednoho z obyvatel této lokality:

"Chodníky v Komenského ulici a okolí nezametá nikdo. Za více než 3 roky jsem si ani jednou nevšiml, že by se obec snažila o zajištění jejich schůdnosti. Já osobně jsem si na něm loni vyvrtl kotník. Nejvíc mě ale mrzí, že je to čím dál tím horší - v ul. Starý Dvůr to už teď vypadá jako na smetišti.

Posypový materiál ze silnice se hromadí na chodnících (zejména u vchodu do druhého dvora) a zapadává do bot kolemjdoucích.

V moc hezké, ne-li romantické ulici Nad Údolím, se povalují odpadky různého druhu, ocelovými součástky neznámého původu počínaje, ostatky zvířat konče.

Je smutné, že obec nejeví zájem o sjednání nápravy na straně Žabky (pokud vím, tak OÚ má právo vymáhat pokuty za znečišťování veřejného prostranství - stačila by obecně záv. vyhláška), a taky se nesnaží o zkrášlení této lokality (víc odpadkových košů, betonové květináče v Komenského - klidně bych přispěl ze svých peněz, chodník je dostatečně široký, cena je směšně nízká - http://goo.gl/FmiT8).

Stačí velmi málo, aby se nám spolu žilo příjemně. Udělejme vše, aby Šestajovice byly opravdu hezké."

Místní občané se snaží problém řešit i na oficiálním diskusním fóru viz odkazy níže, ale ne moc úspěšně:

Odpadkove kose/neporadek

Bezpečnost provozu

Led na ulicích

Zpomalovací práh - Komenského ul.

Odpadkové koše

Zimní posyp

Parkování - Komenského ul.

Odpadky u Žabky

Úklid chodníku

Odpadkové koše sice byly do této lokality umístěny, ale dle místních obyvatel vysypané bývají málokdy. Odpadky se pak povalují všude po okolí.

V současné době byl chodník v Komenského ulici zametený, takže všude se povalující nedopalky cigaret na něm nejsou (kromě několika nových). I když to vypadá, že vše bylo nameteno jen do krajnice vozovky - ale možná je to jen zdání a byly tam už i dříve.

Jinak odpadky se všude po okolí válejí stále. Nejhůře je na tom ulice Starý dvůr, ale ani ulice Školská není moc uklizená.

Na dětském hřišti U vrby se válejí nedopalky cigaret a drobné zbytky odpadků. Dětským hřištím by měla být věnována zvláštní péče, vzhledem k tomu, že si na nich hrají i velmi malé děti.

Jak je z následujících fotografií zřejmé, je v této lokalitě velké množství odpadků. A proto se naše sdružení rozhodlo na tomto místě v rámci celosvětové akce "Ukliďme svět!" uspořádat v sobotu 16.4.2011 ve 14 hodin velký jarní úklid. Podrobnosti najdete zde - Ukliďme svět!

Fotografie z 26.3.2011

Po skončení prezentace se lze bílými šipkami vlevo a vpravo k fotografiím vracet. Pokud najedete myší dolů na komentář fotky a jednou kliknete levým tlačítkem, šipky se objeví.