Šestajovická bojovka aneb Cesta za pirátským pokladem

Dne 8.10.2011 se uskutečnila pro děti a mládež první akce tohoto druhu u nás - Šestajovická bojovka aneb Cesta za pirátským pokladem.

Na začátku cesty mušketýr všem účastníkům vysvětlil, co taková cesta za pokladem obnáší, pro nabrání sil na náročnou cestu jim nabídl kus čokolády, kterou pro ně donesl (děkujeme), a už mohli vyrazit. Pokud správně podle nápověd poznali, kudy mají jít dál, našli na konci skutečně truhlu s pokladem. Ale aby to nebylo tak jednoduché, poklad hlídala s pomocí papouška pirátka. Děti jí musely zodpovědět záludnou otázku, kudy vedla cesta k pokladu, a teprve poté jim část pokladu vydala. Na všechny čekalo kus "zlata", sladkosti a dárečky, které nám věnoval hlavní sponzor akce GLOBUS ČR. Tímto bychom mu velmi rádi poděkovali.

Nakonec děti ještě za pomoci detektoru kovů hledaly další část pokladu - skutečné mince, které si potom i odnesly domů. Detektor nám zapůjčil a dětem vysvětlil jak funguje pan Luděk Gerčák. A daroval nám pro akci krásné mince v několika velikostech, které děti nadšeně hledaly. Velice mu děkujeme za tento úžasný nápad, který děti i nás nadchl.

Těší nás, že bojovka účastníky bavila a cestu většinou absolvovali klusem, takže jim dospělí skoro nestačili :-) Ale dohlíželo na ně opět auto obecní policie a další pořadatelé, takže pořádek byl zajištěn.

Na akci se podíleli členové našeho sdružení (Ing. Kořenková, JUDr. Hypr, Ing. Urbánková, M. Komárková a J. Košař), Ing. Vaněk, P. Komárek a L. Gerčák.

Za rok se můžeme všichni těšit na akci v podobném duchu, i když cesta bude samozřejmě úplně jiná.

Další fotky z akce najdete zde