Podruhé jsme putovali Klánovickým lesem za pohádkou

V sobotu 23.6.2012 jsme uspořádali pro menší děti druhý ročník akce „Pohádkové putování Klánovickým lesem“. Na rozdíl od loňské akce nám počasí tentokrát vyšlo na výbornou, a tak se děti mohly těšit nejen na pohádkové úkoly, ale také nově na setkání s dalšími pohádkovými postavami.

Všechny děti zvládly pohádkovou cestu lesem úspěšně, splnily úkoly, které pro ně pohádkové postavičky připravily, a správně odpověděly na otázky pohádkového kvízu. Křemílkovi pomohly najít rozdělené pohádkové postavičky, Vochomůrkovi postavily hnízdo pro ptačí vajíčka a zvládly i náročnou disciplínu hodu na panáka, kterou si pro ně připravil statečný mušketýr. Našly také dvě pohádkové postavičky, které zabloudily do pohádky Sněhurka a sedm trpaslíků. U čaroděje zvládly sestavit pohádkový obrázek, ty odvážnější překonaly nástrahu pavoučího krále a víle přinesly ze skřítkovy zahrádky květiny na věneček.

Na konci jejich putování je proto čekala zasloužená odměna v podobě dárečků od sponzorů a našeho sdružení.

Na zdárný průběh akce již tradičně dohlíželo auto obecní policie. Tentokrát naštěstí nemuselo zasahovat, žádná postavička se nám neztratila.

Děkujeme sponzorovi akce Řeznictví Marešovi s.r.o., které nám poskytlo finanční částku na nákup dárečků pro děti. Děkujeme rovněž všem rodičům, kteří přispěli do kasičky na startu. Celkem tento dobrovolný příspěvek činil 880 Kč a je určen na další sportovní a kulturní akce pro děti, které máme v plánu organizovat.

Na přípravě a pořádání akce se podíleli kromě členů našeho sdružení (paní Komárková, Voltrová, Kořenková, Urbánková, pan Hypr a Košař) i paní Košařová, pan Komárek, Vaněk, paní Marešová, Anetka a David Kořenkovi, Šárka a Filip Komárkovi a Jakub Košař ml. Zvláštní poděkování patří paní Alici Hruškové za občerstvení, které pro pořadatele nachystala.

Všichni se velice těšíme na další pokračování pohádkového putování, které se uskuteční v příštím roce.

Další akci pro děti budeme organizovat po letních prázdninách, sledujte proto naše internetové stránky.

Fotky z akce najdete ZDE