Třetí pohádkové putování Klánovickým lesem

V sobotu 15.6.2013 jsme pro děti zorganizovali již třetí ročník Pohádkového putování Klánovickým lesem.

Vzhledem ke krásnému počasí, kdy sluníčko vysušilo většinu kaluží po předchozích vydatných deštích, se cesta lesem plným pohádek vydařila. Trasa vedla jako každý rok úplně jinými cestami a byly na ní i odlišné úkoly.

Na děti čekal na startu čaroděj, u kterého získaly kartičku na razítka a zaznamenání odpovědí pohádkového kvízu. Cestou nejprve potkaly Křemílka, u kterého měly za úkol najít stejný večerníčkový obrázek. U mušketýra potom házely míčky na klauna. Na dalším stanovišti prolézaly sítí pavoučího krále. Ale musely to dělat opatrně, aby ho neprobudily zvoněním zvonečku, který byl připevněný na síti. Vochomůrka měl připravený záludný úkol - věty, které mohla říct jen někerá pohádková postava. Následovalo hledání pohádkových dvojic a pak došly děti k rusalce, které pomohly vyčistit rybníček od věcí, které tam nepatřily. Poslední zastávka byla u skutečného rytíře a hradní paní v dobových kostýmech, kteří měli připraveno několik úkolů. Děti poznávaly věci, které patří a nepatří k rytíři, malovaly hrad a dokonce střílely opravdovou kuší na slaměný terč.

Na konci čekala všechny zasloužená odměna v podobě dárečků od sponzorů a našeho sdružení.

Děkujeme sponzorům společnosti Globus a Ikea ČR, stejně tak i všem, kdo se na pořádání této akce podíleli. Rádi bychom poděkovali i rodičům za dobrovolný příspěvek do kasičky na startu, který činil 1.040 Kč. Tento příspěvek bude jako vždy použit na další naše akce pro děti.

Za rok se opět můžeme všichni těšit na další pokračování pohádkového putování. Pokusíme se ho vymyslet opět úplně jinak.

Fotky z akce najdete ZDE.