Pohádkové putování Klánovickým lesem

Poslední červnovou neděli jsme uspořádali pro menší děti akci „Pohádkové putování Klánovickým lesem“. Ačkoli se zpočátku zdálo, že nám počasí tentokrát nebude přát, schylovalo se totiž k dešti, nakonec se přeci jen umoudřilo, když vykouklo sluníčko.

Všechny děti zvládly pohádkovou cestu lesem úspěšně, splnily úkoly, které pro ně pohádkové postavičky připravily, a správně odpověděly na otázky pohádkového kvízu. Povedlo se jim zahnat draka i najít Sněhurce ztracené trpaslíky. Našly správnou cestu na rozcestí, Křemílkovi pomohly postavit hnízdo pro ptačí vajíčka a zvládly i přemoci kouzlo čarodějné koule, která se kuželkám zarputile vyhýbala.

Na konci jejich putování je proto čekala zasloužená odměna v podobě dárečků od sponzorů a mohly si vybrat i nějakou knížku, hračku nebo hru z pohádkových košů.

Nevyhnuli jsme se ani zásahu auta obecní policie, které po nahlášení zmizení tří trpaslíků ze stanoviště (někdo je odnesl těsně před začátkem akce) ke zbylým trpaslíkům doplnilo další, aby nějaký Sněhurce nechyběl.

Děkujeme sponzoru akce Řeznictví Marešovi s.r.o., které nám poskytlo finanční částku na nákup dárečků pro děti. Dále děkujeme pojišťovně Kooperativa, a.s., VIG a IKEE Česká republika za poskytnutí drobných odměn pro děti.

Děkujeme rovněž všem, kdo přispěli do kasičky na startu. Celkem tento dobrovolný příspěvek činil 406 Kč a je určen na další sportovní a kulturní akce pro děti, které máme v plánu organizovat.

Na přípravě a pořádání akce se podíleli kromě členů našeho sdružení (Ing. Kořenková, Ing. Voltrová, Ing. Urbánková, JUDr. Hypr, J. Košař a M. Komárková) i paní Košařová, pan Komárek, Ing. Vaněk, Anetka a David Kořenkovi, Šárka a Filip Komárkovi a Jakub Košař ml.

Všichni se velice těšíme na další pokračování pohádkového putování, které se uskuteční v příštím roce.

Další akci pro děti budeme organizovat po letních prázdninách, sledujte proto naše internetové stránky.

Fotky z akce : zde